Vyhledat

42 dní dovolené v České spořitelně


Foto: profimedia.cz

Česká spořitelna koncem tohoto týdne oznámí 42 dní dovolené pro své zaměstnance. V současné době se dovolená skládá ze standartních 25 dnů plus 5 dnů „sick days“. Novinka tedy bude znamenat, že mohou každý měsíc využít ještě jeden den volna navíc. Banka to zatím ohlásila na síti LinkedIn.


„Aby naši bankéři mohli poradenství (které je čím dál náročnější) a pomoc realizovat správně a dobře, musí být sami v rovnováze a v pohodě. Proto chceme dát kolegům a kolegyním prostor pro rozvoj, učení se novým věcem, ale třeba i jen víc času stráveného s blízkými nebo u vlastních koníčků. Zkrátka na věci, které řada z nás odsouvá na dobu, až na ně bude čas. Toto volno navíc jsme pojmenovali Můj den.“ Dle diskuze na sociální síti můžeme vidět, že tento krok je vnímám pozitivně. Avšak objevují se i komentáře, jestli zaměstnanci vůbec stačí vyčerpat už standartní dny dovolené. V některých společnostech se děje to, že někteří zaměstnanci díky vytíženosti, práci na konkrétních projektech, apod., svoji dovolenou vyčerpat nezvládnou.


„Takovému kroku tleskám. Lidi zvládnou, když si to dobře rozplánují, udělat práci místo pěti dnů ve čtyřech. Pro mladé to bude zajímavý argument u jejich nabírání, u stávajících zaměstnanců to posílí jejich loajalitu,“ komentuje krok banky partner konzultantské společnosti Egon, Zehnder Jaroslav Němec.

Jiný finanční dům, Komerční banka, zatím neplánuje dovolenou nijak navyšovat. „Jdeme vlastní cestou a soustředíme se na větší podporu flexibility práce, částečných pracovních úvazků a práce z domova,“ uvedl mluvčí banky Pavel Zúbek.

ČSOB loni například zavedla příspěvek na péči o předškolní děti ve výši až tři tisíce korun měsíčně. Řada zaměstnanců banky využila také sabbatical, tedy placené volno s minimální mzdou v rozmezí tří až čtyř týdnů. „A loni jsme k 25 dnům dovolené navýšili zdravotní volno na pět dní. Pro zaměstnance starší 55 let nabízíme navíc dva dny wellness volna,“ poznamenává mluvčí ČSOB Patrik Madle.


Tak jako jiné obory tak i bankovnictví prochází určitou transformací. Tam, kde nám pomáhali zaměstnanci na kamenných pobočkách, nám dnes pomáhají digitální asistenti v digitálním světě. Dalo by se říct, že pro klasické bankéře jsou konkurenti IT experti. České banky jsou však dlouhodobě ziskové, takže se jich vlna propouštění, tak jako v jiných státech, zatím netýká.


Oskar Borhy

Zdroj: E15.cz

drafter magazin logo.png
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon

KARIÉRNÍ MAGAZÍN - Příběhy, které píše sám život

© Všechna práva vyhrazena 2019. Drafter Company s.r.o., IČ: 01781014, Veleslavínská 48/39, Praha 6, PSČ 162 00