Vyhledat

Avastu se daří!!

Společnost Avast založili v roce 1988 čeští výzkumníci Eduard Kučera a Pavel Baudiš. Firma je jedním z průkopníků počítačového zabezpečení. V roce 2016 se Avast rozrostl a koupil konkurenční českou antivirovou firmu AVG.


Avast je dle objemu tržeb druhou největší antivirovou firmou na světe za americkou společností Symantec. V Česku zaměstnává 1200 lidí, z toho tři čtvrtiny ve výzkumu a vývoji.


Antivirová firma zvýšila za tři čtvrtletí letošního roku zisk EBITDA meziročně o 6,6 procenta na 358,5 milionu dolarů. Tržby očištěné o kurzového pohyby a prodané aktivity vzrostly o 9,1 procenta na 640,1 milionu dolarů (14,8 miliardy korun). Firma to oznámila v pátek v tiskové zprávě.


Podle Vlčka se Avastu vrací investice do inovací a zákaznických zkušeností. Důležitým strategickým milníkem první poloviny roku bylo vydání řešení pro tzv. Internet věcí pro koncové spotřebitele a mobilní operátory.


Výsledky jsou v souladu s očekáváním vedení společnosti. "Nadále pokračujeme v naší úspěšné růstové strategii opírající se o náš globální model spotřebitelské platformy a o naši instalovanou bázi více než 435 milionů uživatelů po celém světě," uvedl generální ředitel Ondřej Vlček. Za celý letošní rok Avast očekává jednociferný růst tržeb a stabilní provozní zisk.


Loni v květnu vstoupila společnost i na londýnskou burzu. Investoři ji tehdy ocenili na 2,4 miliardy liber (tehdy zhruba 70 mi­liard korun). Aktuální tržní hodnota společnosti je o více než třetinu vyšší a dosahuje bezmála 3,7 mi­liardy liber (106 miliard korun).


Koukněte se na související video rozhovor s generálním ředitelem firmy, který o práci v Avastu mluví.


Autor: Oskar Borhy

Zdroj: ihned.cz

drafter magazin logo.png
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon

KARIÉRNÍ MAGAZÍN - Příběhy, které píše sám život

© Všechna práva vyhrazena 2019. Drafter Company s.r.o., IČ: 01781014, Veleslavínská 48/39, Praha 6, PSČ 162 00