Vyhledat

IKEA nejsou jen masové kuličky a švédský nábytek

Práce ve švédské společnosti IKEA nabízí uplatnění širokému spektru lidí. Sami studenti jí ohodnotili jako TOP zaměstnavatel v kategorii Obchod pro rok 2018 a získala titul nejatraktivnějšího zaměstnavatele na českém trhu pro rok 2018 v kategorii Retail.


IKEA byla založena Ingvarem Kampradem ve Švédsku v roce 1943. Od té doby se IKEA rozrostla již na více než 50 různých trhů, kde má 422 obchodních domů. IKEA Group také vlastní od 90. let 20. století své pily a výrobní závody Swedwood. V České republice je na trhu více než 25 let a provozuje 4 obchodní domy. Na naplnění vize a obchodní myšlenky se podílí přes 1 500 zaměstnanců.


Pracovní prostředí

Pracovat u společnosti IKEA je jako pracovat s přáteli. Všichni si tykají a oslovují se křestními jmény, nikoliv pozicemi a tituly. Se svým vedoucím nebo s ředitelem si můžete sednout u kávy a otevřeně si popovídat. V zázemí mají vlastní zaměstnaneckou restauraci, kuřárnu a odpočinkový prostor, kde se můžete v době pracovní přestávky připojit na internet nebo se podívat na televizi.


Proč zaměstnance práce v IKEA těší?

Možná proto, že tam vládne pozitivní týmový duch. Zaměstnanci zastávají rozmanitou skupinu lidí, kteří stojí nohama na zemi, jednají přímo a sdílejí vášeň pro zařizování domácnosti. Firemní kultura je založená na solidaritě, nadšení a humoru. Rádi mezi sebou přivítají kohokoliv, kdo sdílí stejné hodnoty a má stejně pozitivní náhled na život a práci.


Jaké byli začátky zaměstnanců a co je dnes náplní jejich práce, se můžete podívat zde:

Autor: Oskar Borhy

Zdroj: IKEA

Video: IKEA

drafter magazin logo.png
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon

KARIÉRNÍ MAGAZÍN - Příběhy, které píše sám život

© Všechna práva vyhrazena 2019. Drafter Company s.r.o., IČ: 01781014, Veleslavínská 48/39, Praha 6, PSČ 162 00