Vyhledat

Komerční banka slaví 30 let

1. ledna 2020 oslavila Komerční banka své 30. narozeniny. V současné době je třetí největší bankou z pohledu počtu klientů, kterých je více než 1,6 milionu a drží si dominantní postavení na trhu z pohledu firemních klientů. Komerční banka je součástí francouzské finanční skupiny Société Générale téměř 20 let.


Foto: THOMAS SAMSON/AGENCE FRANCE-PRESSE/GETTY IMAGES

KB stála u zrodu a byla průkopníkem řady, dnes již běžných, bankovních služeb. V roce 1992 uvedla první online bankomat v ČR, za šest let zprovoznila první callcentrum a v roce 2003 uvedla na tuzemský trh první čipovou kartu dle standardů EMV. KB má i evropské prvenství. A to když byla první bankou v Evropě, která do mobilního bankovnictví implementovala technologii 3D Touch umožňující chytrý telefon ovládat pomocí různé intenzity dotyku. V neposlední řadě jako jediná provozuje od roku 2018 drive-up bankomaty. KB je také držitelem sedmi ocenění v prestižní soutěži Banka roku.


Banka systematicky pracuje na tom, aby v ní silně zněl hlas toho, kdo je opravdu důležitý, a to je klient. KB jako první na českém trhu transparentně zveřejňuje na svých webových stránkách spokojenost klientů s využívanými službami. A to je jeden z klíčových parametrů, který banka v rámci probíhající transformace KB Change. Podle standardizované metodiky Net Promoter Score (NPS) v průběhu roku 2019 růst hodnoty NPS ve většině sledovaných klientských segmentů přesáhl 10 bodů, což je o třetinu více v porovnání s předchozím obdobím.


Komerční banka dle svých slov nabízí zajímavé pracovní uplatnění, široké možnosti profesního i osobního rozvoje a příležitost vyjádřit své názory. Poskytuje rovné příležitosti a podporuje diverzitu jejich týmů.


KB je hrdým držitelem cen TOP Zaměstnavatel 2015 – 2019 v kategorii Bankovnictví & Investice.


Autor: Oskar Borhy

Zdroj: bankovnictvionline.cz

drafter magazin logo.png
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon

KARIÉRNÍ MAGAZÍN - Příběhy, které píše sám život

© Všechna práva vyhrazena 2019. Drafter Company s.r.o., IČ: 01781014, Veleslavínská 48/39, Praha 6, PSČ 162 00