Vyhledat

Práce v Decathlonu: sport, zaměstnanecké akcie i flexibilita

Cenově dostupný Decathlon neustále roste na popularitě. Jeho personálu bychom měli spíše než zaměstnanci říkat spoluhráči, proč? Už jen měsíční hodnocení neprobíhá standardně, ale třeba během společných sportovních aktivit, kde se v neformálním prostředí řeší dosažené výkony na pracovišti.


Historie Decathlonu sahá do roku 1976 a v současné době provozuje 1 430 poboček ve 47 zemích světa. Celosvětově zaměstnává 92 000 zaměstnanců. Z toho 620 napříč 11 pobočkami v České republice. Dá se tedy říct, že jde o stabilního zaměstnavatele, jehož zaměstnanci se rozhodně nenudí.


Výběrové řízení jinak

Pokud byste v Decathlonu čekali klasické výběrové řízení, jste na omylu. Neprobíhá ve sterilních kancelářích vysoké administrativní budovy, ale třeba během sportovních aktivit. Společnost vás vtáhne i do reálného provozu, čímž zjistí, jestli máte potenciál a jestli se v dané situaci cítíte dobře. Dalo by se říct, že důležitým kritériem pro úspěšné přijetí je pozitivní přístup ke sportu a zákazníkům, kteří jsou taktéž sportovně založeni.


K výplatě i zaměstnanecké akcie

U nás to není až tak běžné. Ale ve světě společnost poskytuje zaměstnancům známou formu investice do firemních akci. Decathlon jde ovšem s dobou a tuto možnost nabízím všem svým zaměstnancům i v České republice. Je jedno jestli jde o zaměstnance v Praze nebo na druhém konci světa, možnost má úplně každý. Hodnotu akcií odráží úspěch společnosti a nutno podotknout, že Decathlon stále roste. Do roku 2026 chce mít v Čechách více než 40 nových obchodů a firemní filozofie jde cestou životního prostředí, udržitelnosti a společenské odpovědnosti. Tyto tři témata rezonují společností a určitě přispívají k větší oblibě zákazníků. A to jde samozřejmě ruku v ruce s celkovým úspěchem společnosti.


Volnost a flexibilita

Decathlon nabízí i flexibilitu ve formě zaměstnaneckých poměrů. Studentům nabízí možnost pracovat například 14 dní v měsíci. Pokud k tomu sportujete a máte přípravu na soutěž, závod nebo zápas, můžete využít i extrém v podobě jednoho pracovního dne v týdnu jako přivýdělek, než vyhrajete své sportovní utkání. Pokud budete vhodným kandidátem, společnost pro vás připraví individuální nastavení.


Že je život v Decathlonu jiný, zjistíte už z kariérních stránek nebo IG účtu. Kolektivní práce a individuální přístup je pro společnost charakteristická. Tak proč nezkusit štěstí právě zde?


Autor: Oskar Borhy

Zdroj: Decathlon

Foto: Decathlon

drafter magazin logo.png
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon

KARIÉRNÍ MAGAZÍN - Příběhy, které píše sám život

© Všechna práva vyhrazena 2019. Drafter Company s.r.o., IČ: 01781014, Veleslavínská 48/39, Praha 6, PSČ 162 00