Vyhledat

Vzniká největší pojišťovna v Česku

Nový lídr na českém pojišťovacím trhu. O koho se jedná? Bude jím Generali Česká pojišťovna. Abyste rozuměli správně. Pojišťovna vznikne spojením dvou stávajících, které v České republice působí v rámci pojišťovací skupiny Generali.


„Díky spojení aktivit dvou silných a úspěšných pojišťoven nabídneme klientům nejširší produktové portfolio, ještě kvalitnější služby, lepší dostupnost a rychlejší likvidaci pojistných událostí,“ uvedl Luciano Cirinà, generální ředitel Generali CEE Holdingu, jehož jsou obě pojišťovny od roku 2008 součástí.


„Jedná se o důležitý krok v rámci celosvětové strategie skupiny Generali. Propojením tradice lídra českého pojistného trhu se zázemím a know-how světové finanční instituce vytvoříme ještě silnější a stabilnější pojišťovnu. Upevníme tím naši významnou pozici na českém pojistném trhu. A to je pozitivní zpráva nejen pro klienty, ale také pro naše obchodní partnery,“ doplnil Luciano Cirinà.


V současné době probíhají nezbytná jednání s regulátorem. Pojištovnu povede Roman Juráš, současný generální ředitel a předseda představenstva České pojišťovny. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce roku 2019 stane součástí České pojišťovny.


„Chystané změny budou pro klienty obou pojišťoven znamenat další zkvalitnění poskytovaných produktů i služeb,“ komentuje transakci Roman Juráš, generální ředitel a předseda představenstva České pojišťovny a budoucí šéf Generali České pojišťovny. A zároveň dodává: „Naší jednoznačnou ambicí je stát se na českém pojistném trhu lídrem v oblasti inovací.“


Generali Pojišťovna

Pojišťovna Generali patří s tržním podílem 6,9 %, a předepsaným pojistným překračujícím 8,9 miliardy Kč (k 31. 12. 2018 dle metodiky ČAP) mezi šest největších českých pojišťoven. Kromě individuálního pojištění nabízí pojistná řešení pro malé, střední a velké firmy v oblasti podnikatelských, průmyslových, technických a zemědělských rizik.


Generali Pojišťovna a.s. je součástí nezávislé italské pojišťovací skupiny Generali se silným mezinárodním zastoupením. Skupina Generali byla založena v roce 1831 a je jedním z největších globálních poskytovatelů pojištění, který působí v 50 zemích a jejíž celkový příjem pojistného v roce 2018 činil více než 66 miliard EUR.


Česká pojišťovna

Česká pojišťovna (ČP) je univerzální pojišťovnou se 190letou bohatou tradicí poskytování životního i neživotního pojištění. Po znovuzavedení konkurenčního prostředí v roce 1991 představuje jednu z nejvýznamnějších pojišťoven na českém pojistném trhu.


Autor: Oskar Borhy

Zdroj: opojisteni.cz

drafter magazin logo.png
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon

KARIÉRNÍ MAGAZÍN - Příběhy, které píše sám život

© Všechna práva vyhrazena 2019. Drafter Company s.r.o., IČ: 01781014, Veleslavínská 48/39, Praha 6, PSČ 162 00